Stomatologia Rzeszów – Dobry dentysta Rzeszów – Gabinety Stomatologiczne w Rzeszowie

 

Dobry Dentysa Rzeszów - stomatologia Rzeszów

Dobry Dentysta Rzeszów – forum

Stomatologia jest specjalizacją medyczną, która skupia się na pięknym i zdrowym uzębieniu. Inna dość popularna nazwa tej nauki medycznej to dentystyka, a lekarze zajmujący się tą specjalnością nazywani są dentystami, ewentualnie stomatologami.  Przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej na lekarza  tej specjalizacji mówiono stomatolog, później przyjęła się nazwa dentysta, aczkolwiek obie nazwy są prawidłowe. Do podstawowych zadań tej specjalności zaliczymy diagnostykę i leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.

Dodatkowo z tej specjalności można wyodrębnić: stomatologię estetyczną, ortodoncję, chirurgię stomatologiczną. Do podstawowych środków leczenia oprócz oczywiście codziennego stosowania pasty i kosmetyków do jamy ustnej stomatolodzy stosują: borowanie, leczenie kanałowe. Dodatkowo mogą oni usuwać zęby i kamień nazębny, wybielać je, czy także kształtować nowy uśmiech.

dentysta rzeszów - stomatologia rzeszów

Lekarze stomatolodzy korzystają z nowoczesnych sprzętów oraz z wysokiej klasy materiałów, aby zapewnić pacjentom wysoki standard usług, ale należy pamiętać, że nie wszystkie usługi są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dla przykładu za białą plombę płaci się dodatkowo. Ważne jest by u najmłodszych pacjentów wyrobić prawidłowy nawyk dbania o jamę ustną. W Polsce każda większa i mniejsza przychodnia w swej ofercie posiada możliwość skorzystania z usług stomatologicznych.

Gabinety stomatologiczne w Rzeszowie:

  • lek. stomatolog A. Rainer  – „Stomatologia Rainer&Łukoszko” – Al. Piłsudskiego – 1 Rzeszów, tel. 17 852 96 22
  • lek. stomatolog J. Cierplikowski – Estetika Cierplikowski & Delmaczyński – ul. T. Rejtana 65 Rzeszów, tel. (17) 850 43 85
  • lek. stomatolog P. Strzępek – Albadent Stomatologia Estetyczna i Implantologia – ul. Podwisłocze 46 Rzeszów, tel. 17 850 50 50