Pediatria Rzeszów – Gabinety Pediatryczne w Rzeszowie

Pediatria jest to specjalizacja medyczna, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem najmłodszych pacjentów – dzieci. Za ojca tej dyscypliny uznaje się Abrahama Jacobi, który był pochodzenia żydowskiego i jako pierwszy założył klinikę dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Lekarze specjaliści zajmują się chorymi dziećmi zaraz po urodzeniu, aż do osiągnięcia przez nich pełnoletniości. Lekarze specjalizują się w leczeniu wszystkich chorób dziecięcych, poczynając od przeziębień, a kończąc na skomplikowanych chorobach układu oddechowego, nerwowego, krwionośnego, dlatego są tak cenionymi specjalistami.

Ponadto taki lekarz jako pierwszy potrafi zaobserwować dziwne zachowania i nietypowe objawy u dziecka. W ramach owej specjalizacji występują szczegółowe specjalizacje, które pomagają  lepiej leczyć dzieci i należą do nich między innymi: hematologia dziecięca, onkologia dziecięca, nefrologia dziecięca, endokrynologia dziecięca. Oprócz diagnostyki lekarze o specjalizacji pediatrycznej kierują także dzieci na szczepionki, które chronią je przed  groźnymi chorobami.

Lekarze ci muszą posiąść szeroki zakres wiedzy nie tylko ogólnej, ale także szczegółowej typu wiedza genetyczna, psychologiczna, psychospołeczna, która w istotny sposób warunkuje rozwój dziecka. Istotą takiego lekarza jest także prawidłowe podejście do małych podopiecznych, które może w przyszłości skutkować dobrym podejściem do medycyny.