Okulistyka Rzeszów – Gabinety Okulistyczne w Rzeszowie

okulistyka rzeszów - przychodnia okulistyczna w rzeszowie

Okulistyka jest jedną z tych specjalizacji medycznych, które znajdują się praktycznie w każdej przychodni. Lekarze specjaliści zajmują się przede wszystkim wadami, chorobami i schorzeniami dotyczącymi oka i gałek ocznych ludzi. Dodatkowo okuliści  zajmują się wszystkimi nerwami  narządu wzroku oraz badają ciśnienie oczne, dno oka.  Warto zaznaczyć, że specjalizacja ta w ostatnich dziesięcioleciach uczyniła znaczne postępy, oferując pacjentom nowoczesne leczenia oraz pomoc, warto choćby wspomnieć o leczeniu zaćmy, która obecnie jest na porządku dziennym, choć jeszcze kilka lat temu zabieg ten przeprowadzano niezwykle rzadko.

Diagnostyka okulistyczna zajmuję się między innymi chorobami typu: zapalenie spojówek, zespół suchego oka, zapalenie rogówki, zaćmą oraz jaskrą. Okulista zaś ma obecnie do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który umożliwia wykonywanie badań poprzez specjalne komputery. Innym ważnym aspektem w nowoczesnej okulistyce jest możliwość leczenia wad oczu już u najmłodszych pacjentów, dzięki czemu wady te można wyleczyć.

Okuliści mają do dyspozycji leczenie nieinwazyjne lub operacyjne. Leczenie nieinwazyjne jest oparte na szerokiej palecie antybiotyków oraz okularów korygujących wzrok, zaś w przypadku leczenia operacyjnego lekarze – okuliści stosują nowoczesne techniki, w tym leczenie laserowe. W przypadku przychodni o specjalizacji okulistycznej niebagatelne znaczenie ma szybkość udzielenia pomocy w urazach oka, które nie raz wymagają drobnych zabiegów chirurgicznych (na przykład oczyszczanie oka z zanieczyszczeń).