Neurologia Rzeszów – Gabinety Neurologiczne w Rzeszowie

neurologia rzeszów - neurolog w rzeszowie

Neurologia, co to właściwie jest? Każdy z nas zadaje sobie to pytanie słysząc o takiej medycznej specjalizacji. Jest to nauka zajmująca się schorzeniami dotyczącymi obwodowego układu nerwowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Z ciekawostek warto wiedzieć, że neurologia jest nauką pokrewną psychiatrii, i często choroby z tych specjalizacji się pokrywają. W kontekście zaś neurologii znamienne jest to, że bada ona schorzenia uszkadzające układ nerwowy.

Do najczęstszych chorób, które diagnozują neurolodzy zaliczamy: zapalenie opon mózgowych, wodogłowie, choroba Alzheimera, migrenę, padaczkę, chorobę Parkinsona. W kontekście diagnostycznym zaś ważne są badania nerwów czaszkowych, badania kończyn (ich prawidłowych odruchów), badania dna oka, badania chodu i mowy, badania tułowia, badania czucia powietrza.

Natomiast jeżeli chodzi o badania już bardziej dokładne to neurolodzy często zalecają badania rezonansem magnetycznym, EEG, EMG, PET, tomografię komputerową. Pacjenci mający problem głównie z bólami głowy mogą skorzystać z porad neurologicznych w każdej palcówce medycznej, aczkolwiek warto pamiętać że na wizytę zazwyczaj czeka się kilkadziesiąt dni.

Lekarz Neurolog Rzeszów:

  • lek. neurolog A. Bury – Przychodnia Asklepios – Podwisłocze 22, Rzeszów;  tel. 601 396 487
  • lek. neurolog P. Nowosad – Przychodnia Asklepios – Podwisłocze 22, Rzeszów;  tel. 601  447 817
  • lek. neurolog M. Drozd – Pl. Wolności 17, Rzeszów; tel. 0 17  859  20  20
  • lek. neurolog dziecięcy Z. Bońkowska – PALOMED, ul. Seniora 2, Rzeszów; 017 85 79 362