Dermatologia Rzeszów – Gabinety dermatologiczne w Rzeszowie

Każdy z nas w wieku dojrzewanie miewał problemy skórne, również teraz młodzież boryka się z tym problemem. Pomoc w takich przypadkach jest dostępna za pośrednictwem lekarza- dermatologa. Ta specjalizacja jest dostępna w każdej państwowej i prywatnej przychodni medycznej. Charakteryzuje się tym, że zajmuje się przede wszystkim zmianami skórnymi oraz zmianami dotyczącymi włosów i paznokci, w tym między innymi: trądzikiem, grzybicą, znamionami skórnymi, świerzbem, łuszczycą, łupieżem.

Czym zajmuje się dermatologia?

dermatologia rzeszów - dobry dermatolog w rzeszowie

Dermatolog zajmuje się także zmianami ogólnoustrojowymi, które mogą być początkiem poważnych chorób nowotworowych. Jest więc to szerokie spektrum diagnostyczne. Dermatologia jest dość młodą dziedziną medyczną, choć bardzo mocno rozwiniętą, ponieważ w dzisiejszym świecie istnieje zapotrzebowanie na tych specjalistów, bo każdy z nas chce mieć zdrową i piękną skórę. Rozwój tej dyscypliny spowodował, że istnieją obecnie nowoczesne i mało inwazyjne metody leczenia skóry.

Dermatologia opiera się przede wszystkim na leczeniu antybiotykowym i kosmetycznym, aczkolwiek należy zaznaczyć że tylko regularne wizyty u specjalisty mogą pomóc w walce ze zmianami skórnymi. Interdyscypliną dermatologii jest dermatologia estetyczna, której głównym celem jest zapewnienie piękna oraz zatrzymanie procesu starzenia się. Jest ono dość popularna wśród gwiazd i osób zamożnych, ponieważ jest to specjalizacja dość droga.

Dermatolog Rzeszów:

  • Anita Kazienko-Jóźwik, dermatolog, medycyna estetyczna, ul. Zenitowa 15, 35-301 Rzeszów
  • Agata Pakla-Misur, dermatolog, medycyna estetyczna, ul. ks. Jałowego 10/1 Rzeszów
  • Ewelina Czuba, dermatolog, medycyna estetyczna, Pl. Wolności 17, Rzeszów